• Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • default color
  • color1 color
  • color2 color
  • color3 color

STEAM "Stebuklų laboratorija"

2022-12-14

"Stebuklų laboratorija" - šauni, įdomi, informatyvi, pilna įspūdžių, nuotaikinga, stebuklinga STEAM diena 1a, 1b, 1d ir 5c klasėms. 
Stebuklų metas prasideda! Sukurtus stebuklus galite pamatyti vaizdo įraše: STEAM "Stebuklų labaratorija"

Administracija

TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA "STEAM UGDYMAS TIESIA KELIUS Į SĖKMĘ"

2022-11-18

Lapkričio 10 dieną Klaipėdos universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetas, Tęstinių studijų centras ir Klaipėdos Litorinos mokykla pakvietė Lietuvos ugdytojus į tarptautinę konferenciją pasidalinti savo patirtimi apie STEAM metodų taikymą ugdant individualių poreikių vaikus: gabius, turinčius raidos sutrikimų, mokymosi sunkumų, nemotyvuotus, patiriančius socialinę atskirtį. Konferencijoje buvo pristatyti  žodiniai ir stendiniai pranešimai. Su STEAM ugdymo priemonių naujienomis supažindino UAB Biznio mašinų kompanija, UAB Lantel ir UAB Officeday. Konferenciją atidaręs Klaipėdos universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Rimantas Balsys pakomentavo, kad  šiuo metu visas dėmesys bus skiriamas STEAM centrams, infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai, STEAM ugdymo ekosistemos kūrimui. Klaipėdos Sendvario progimnazijos STEAM iniciatorės – istorijos mokytoja Daiva Tamkuvienė ir pradinio ugdymo mokytoja Aušra Januškienė – pristatė tarptautinį  projektą „STEM mokyklos ženklas"-  suteikiantį galimybę projekto komandos sukurtu įsivertinimo įrankiu pasitikrinti savo mokyklos STEM veiklą. Pranešime  "STEAM veiklos- galimybė visiems“. Mokytoja Daiva papasakojo apie progimnazijos STEAM veiklas tarptautiniu lygmeniu. Mokytoja Aušra pristatė Teatro laboratorijas, kuriose gimė pirmosios inovatyvaus ugdymo idėjos, veiklų akimirkas, įrodančias, jog STEAM suteikia galimybę įvairių poreikių vaikams.

Galimybių ir iššūkių sankirtas STEAM koncepcijoje Klaipėdos universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedros docentė dr. Gražina Šmitienė ir prof. dr. Rūta Girdzijauskienė pristatė koncentruodamosis į keturis klausimus „Kas yra STEAM? Kodėl STEAM? Kokie STEAM iššūkiai? O kas toliau?“, tačiau tuoj pat įrodė, jog toks ugdymas veda į bendradarbiavimą, mokomųjų dalykų sinergiją, mokinių motyvavimą, jų kūrybiškumo ir entuziazmo augimą.

Konferencijoje pateikti pavyzdžiai parodė, kad STEAM laboratorijose gimsta patys neįtikėčiausi atradimai, suteikiantys daug džiaugsmo pabandžius ir patyrus.

Konferencija 2022 11 21

Aušra Januškienė

"STEAM veikla 1b klasėje"

2022-11-16

Kiekvienam svarbu suvokti energijos naudojimo reikšmę ir paskirtį. 1b klasės mokiniai, kartu su 76 klasėmis iš visos Lietuvos dalyvavo respublikinėse nuotolinėse dirbtuvėse „Įžiebk savo šviesą“. Buvome vieni iš jauniausių dalyvių. Užsiėmimo metu susipažinome su elektros grandinės veikimu ir pagaminome baterijas savo namelių maketams. Tikriausiai jums įdomu sužinoti, kaip mums sekėsi? Buvo visko: vieniems baterija veikė iš pirmo karto, kitiems - tik iš ketvirto ar penkto, dar kitiems nenorėjo veikti. Mokiniai išsiaiškino, kad tik atidžiai ir kruopščiai įveikiant visus kūrimo etapus, pasiekiamas puikus rezultatas. 
Dėkojame STEAM nuotolinių dirbtuvėlių organizatoriams už galimybę sukurti šviesą!

STEAM Įžiebk savo šviesą baterijos gamyba.mp4  

Mokytoja Alina 

"Rudens spalvos"

2022-10-20

Klaipėdos Sendvario progimnazijos 2a ir 2b klasių mokiniai, lauko klasėje, Melnragėje, vykdė  STEAM projektą "Rudens spalvos", kurio metu, naudodami gamtines medžiagas, kūrė mandalą.
Ant palečių bandė išgauti kuo įvairesnes spalvas iš aplinkoje esančių augalų, negyvosios gamtos objektų (uogų, grybų, gėlių, lapų, smėlio, žievės...).
steam2022 10 20

Mokytojos Aušra Januškienė ir Airina Rimkevičienė

„Medžių architektūra“

2021-10-12

1a klasės STEAM diena – „Medžių architektūra“. Mokiniai kūrė Žemės meno darbus mokyklos gamtinėje aplinkoje. Galerija

Mokytoja Aušra Januškienė

Ilgalaikis projektas „Akvariumas

2021-10-14

Akvariumas202110

„Gamtos laboratorijos“ nariai ir 1b klasės mokiniai vykdo ilgalaikį STEAM projektą „AKVARIUMAS“, kurio metu renka informaciją iš įvairių informacinių šaltinių apie akvariuminių žuvyčių gyvenimą ir priežiūrą. Stebi žuvyčių gyvenimą. Klasėje yra sukurta poilsio zona, kurioje mokinukai gali pailsėti.
Į projektą yra įjungti ir mokinių tėveliai, kurie noriai padeda vaikams vykdyti projektą. Nupirko būrį žuvyčių, maistą ir kitą reikalingą akvariumo įrangą.
Projektas planuojamas vykdyti 4 metus.
https://www.youtube.com/watch?v=siTpJCp2dRc
https://www.youtube.com/watch?v=tKzVuYVKLc0

Mokytoja Airina Rimkevičienė

Konferencijoje „STEM-ukai mene“

2021-05-20

IMG 20210520 125754  IMG 20210520 133955 1

Gegužės 20 dieną Vilniaus Maironio progimnazija organizavo nuotolinę konferenciją „STEM-ukai mene“. Konferencijos tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius dalintis STEAM metodų panaudojimo ugdymo procese gerąja patirtimi. Gausus moksleivių iš visos Lietuvos būrys skaitė įdomius ir informatyvius pranešimus. Temos stebino išradingumu ir įvairove. Dalyviai daug sužinojo apie sraigių, drugelių, varliagyvių gyvenimą, klausėsi vandens muzikos, grožėjosi pieno šokiu. Renginio dalyviai stebėjo, kaip molis ir šiaudai paklūsta darbščioms mokinių rankoms, o po ilgo ir kruopštaus darbo gimsta neįtikėtini meno kūriniai. Mūsų progimnaziją atstovavo 4a klasės mokinės Dangė Paldavičiūtė ir Saulė Jogminaitė. Jos skaitė pranešimą „Projektas Šiaudo magija“.
Mokines ruošė 4a klasės mokytoja Aušra Januškienė.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ – „Mokymo priemonės 1–4 ir 5–8 klasėms“

2020-09-21

20190213 134901

Mūsų progimnazija dalyvauja 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.

Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu mokyklos buvo aprūpintos gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonėmis bei įrangos komplektais. Progimnazijoje įkurta Gamtos laboratorija, kuri pasipildė naujomis priemonėmis STE(A)M eksperimentams, kūrybinėms idėjoms ir gamtos mokslams pažinti. Galerija

Administracija

Projektas „Paukščiai“

2020-06-03

received 3329437953768121

Mūsų mokyklos antrokai dar rudenį  pradėjo projektą „Paukščiai“. Vaikai nuvyko į Ventės ragą, pamatyti kaip žieduojami sparnuočiai, sužinoti, kodėl žieduojami, kur nukeliauja paukščiai, kur ir kokiu greičiu skrenda, kiek metų gyvena. Mokiniai ne tik pamatė paukščių žiedavimą, bet ir susipažino su ornitologijos centro istorija, pasiekimais, pasikeitimais, tikslais. Ornitologinės stoties vedėjas Leonas Jezerskas papasakojo, kad jis sukūrė naujo tipo – zigzaginę gaudyklę, į kurią paukščiai patenka tiek iš vienos, tiek ir iš kitos pusės. Pasaulyje daugiau tokių gaudyklių nėra.
Antrokai su savo mokytojomis Alma Kasparavičiene, Regina Steponavičiene, Danute Kiškioniene ieškojo medžiagos apie paukščius, jų gyvenimo būdą, piešė, kūrė knygeles, darė darbelius, organizavo knygelių parodą mokyklos bibliotekoje.
Karantino metu mokytojos, integruodamos matematikos ir technologijų pamokas,  su vaikais  šį projektą pratęsė. Matematikos pamokoje, pakartojus geometrines figūras, technologijų pamokoje mokiniai iš spalvoto popieriaus kirpo skritulius, trikampius, stačiakampius, iš jų padarė paukštelius, jais papuošė namus pavasario šventei – Velykoms, dovanojo darbelius mamoms. Galerija

Mokytoja Alma Kasparavičienė

"Gamtos laboratorija" STEAM projektas "Pažink, bandyk, atrask"

2020-05-04

Paprasti, nepavojingi, bet įtraukiantys cheminiai eksperimentai gali prasidėti ir ant virtuvės darbastalio. Kaip sąveikauja vienos medžiagos su kitomis galima pamatyti atlikus paprastus eksperimentus su priemonėmis, kurias galima rasti veik visuose namuose.
Paprasti, nepavojingi, bet įtraukiantis cheminiai eksperimentai gali prasidėti ir ant virtuvės darbastalio. Kaip sąveikauja vienos medžiagos su kitomis galima pamatyti atlikus paprastus eksperimentus su priemonėmis, kurias galima rasti veik visuose namuose.
Veiklos metu vaikai tyrinėja įvairius reiškinius, juos aptaria ir išbando. Rengia pristatymus.

Skaityti daugiau...

Integruota dailės ir technologijų, pasaulio pažinimo pamoka „Oro srovių judėjimas. Sukutis" (3a klasė)

2020-04-22

Hipotezė: jeigu nukreipti dujas (orą) tam tikra kryptimi, objektas suksis.
Priemonės: popierinis indelis, šiaudeliai, metalinio indelio dugnas, žirklės, klijai, flomasteriai.
Pritaikymas: mokiniai surengs sukučių lenktynes. Nugali tas, kurio sukutis suksis ilgiausiai.

https://www.youtube.com/watch?v=umkZB6cSAmo

https://www.youtube.com/watch?v=Qez3OpJ5og4

Mokytoja Aušra Januškienė

Švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2019“

2019-12-05

P1120225

Lapkričio pabaigoje Vilniuje, LITEXPO rūmuose vyko 9-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2019“. Tai svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys.
Parodoje vyko renginiai mokytojams, mokyklų vadovams, mokiniams ir jų tėveliams. Buvo gyvai ir interaktyviai pristatomos ugdymo(si) metodikos, paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai bei sėkmės istorijos. Šių metų parodos tema „Mokomės drauge“.

Skaityti daugiau...

STEAM mokymo ir mokymosi žingsniai

2019-10-23

P1120115  P1120146

Anglų kalbos akronimas STEAM reiškia gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką (angl. science, technology, engineering, arts, maths). Mokslui ir inovacijoms žaibišku greičiu žengiant į priekį ir integruojantis į gyvenimą, itin svarbu su STEAM disciplinomis supažindinti jau pradinių klasių mokinius. Tam, kad gimtų meilė tiksliesiems, inžineriniams mokslams, menams, būtina sužadinti vaikų smalsumą, sudominti juos. Tyrinėjimai, patirtinė veikla – geriausias būdas tai padaryti. 3a klasės mokiniai dalyvauja STEAM projekte „Šiaudo magija“ ir dailės ir technologijų pamokoje konstravo tiltą. Pamokos pradžioje jie buvo supažindinti su tiltų karkasų tvirtumu, jų originalumu, funkcionalumu. Mokiniai dirbo grupelėmis ir savarankiškai. Kuriant tiltus buvo vertinamas tilto tvirtumas ir originalumas. Galerija

Klasės mokytoja Aušra Januškienė

STEAM sujungia mokomuosius dalykus. Integruota pamoka netradicinėje erdvėje

2019-05-17

IMG 20190515 133258

5a ir 5b klasių mokiniai, kartu su matematikos, lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis lankėsi Klaipėdos viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos edukacinėse erdvėse. Užsiėmimo metu vaikai gaminosi popierių, susipažino su jo atsiradimo istorija. Popieriaus lapelius puošė geometrinėmis figūromis, o matematikos pamokų metu atliko skaičiavimus- kiek ploto balto, kiek spalvoto. Visi kartu diskutavo, kur realiame gyvenime galima panaudoti šiuos įgūdžius. Buvo nuspręsta, kad dažant sienas labai svarbu mokėti apskaičiuoti skirtingų paviršių plotus. Per istorijos pamoką penktokai kalbėjo apie svarbius Lietuvos istorijai dokumentus, kuriuos išsaugojo popierius, ruošė pristatymus. Lietuvių kalbos mokytoja papasakojo apie Martyno Mažvydo pirmąją lietuvišką knygą „Katekizmą“, kuris buvo išspausdintas gotišku šriftu. Mokiniai ant savo pasigaminto popieriaus šiuo šriftu užsirašė savo vardą ir pavardę. Galerija

Istorijos mokytoja Daiva Tamkuvienė, matematikos mokytoja Janina Stepušaitienė,
lietuvių kalbos mokytoja Gražina Moncevičiutė

STEM

Klaipėdos Sendvario progimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte STEM SCHOOL LABEL

2019-04-29

Klaipėdos Sendvario progimnazijos STEM/STEAM besidomintys mokytojai prisijungė prie tarptautinio projekto STEM School Label. Tai- puiki galimybė pasinaudoti projekto komandos sukurtu įsivertinimo įrankiu, bendrauti su bendraminčiais. Klaipėdos Sendvario progimnazijos veikla buvo įvertinta Competent ženkleliu. Tai skatina dirbti, siekti dar geresnių rezultatų. Mažais žingsneliais į tikslą!
Daugiau apie STEM School Label projektą galima pasiskaityti čia: https://www.stemschoollabel.eu/home

Istorijos mokytoja Daiva Tamkuvienė

Priėmimas į mokyklą

Informuojame, kad prašymai mokytis Klaipėdos miesto savivaldybės mokyklose nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. pradedami registruoti mokinių priėmimo informacinėje sistemoje nuo 2023 m.:
1. Vasario 27 d. 10 val. į 9 klases.
2. Vasario 28 d. 10 val. į 2–4 ir 6–8 klases.
3. Kovo 1 d. 10 val. į 1 klases.

4. Kovo 3 d. 10 val. į 5 klases.

Plačiau dėl priėmimo

Patyčių dėžutė

patyciu dezute Sendvaris

 

 

kk

jjj

Pamokų laikas

1-8 KLASĖ

1. 8.15 - 9.00

2. 9.10 - 9.55

3. 10.05 - 10.50

4. 11.10 - 11.55

5. 12.25 - 13.10

6. 13.15 - 14.00

7. 14.05 - 14.50

8. 14.55 - 15.40

Rėmėjai

 BK logas

 

 

Deglas logo

 

 

 DFDS Logo Positiv 2015 RGB

 

logo mbi

 

 

 

Konsole logo

 

 


Mokyklos rekvizitai

Savivaldybės biudžetinė
įstaiga
Mokyklos adresas:
Tilžės g. 39,
LT-91255 Klaipėda
El. paštas:
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 
Tel./faksas
(8 46) 38 35 80
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190439717

Progimnazijos atributika

DB veliava     Lt veliava     facebook logo

Parama mokytojams

Kokybės krepšelis

Esinvesticijos.lt

Mes naudojame

TAMO nauja

Moodle logo

EDUKA dienynas

Šypsenėlės klasė

STEAM

Let's do it!

Erasmus+

Pagalba vaikams

LT72

OFF Book

„Aktyvi mokykla“

Olweus programa

Įveikime kartu

Programa "Gyvai"

Vaikų linija

Tėvų linija